گونه های اصلی و هیبریدهای رز سیاه

گلهای گل رز گل رز (Rosa ×damascena) و چندین گونه دیگر منبع عطار گل رز مورد استفاده در عطرها هستند. بسیاری از گونه ها، به ویژه رز روگوزا (R. rugosa)، گل رز خوراکی تولید می کنند که منبع غنی ویتامین C است و گاهی اوقات در کنسروها استفاده می شود.

چندین کلاس اصلی گل رز باغی وجود دارد. شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین دسته رنگ موی لاکچری، گل رز هیبریدی چای است که بیشتر گل رزهایی را تشکیل می‌دهد که در گلخانه‌ها و باغ‌ها رشد می‌کنند و در مغازه‌های گل فروشی به فروش می‌رسند.

چای های هیبریدی در طیف کاملی از رنگ های رز وجود دارند و شکوفه های متقارن بزرگی دارند. چای های ترکیبی از تلاقی گل های رز چای اغلب شکوفا شده اما شکننده با رزهای دائمی هیبریدی قوی حاصل می شود.

دمنوش های هیبریدی محبوبیت زیادی به دست آوردند تا اینکه در اوایل قرن بیستم جایگزین چای های هیبریدی شدند. رزهای پلیانتا دسته ای از رزهای بسیار مقاوم هستند که دسته های انبوهی از شکوفه های ریز تولید می کنند. رز مشکی هیبریدهای مقاومی هستند که از تلاقی چای هیبریدی با پلی آنتاس به دست می آیند.

رزهای گراندی فلورا هیبریدهای نسبتا جدیدی هستند که از تلاقی چای های هیبریدی و گل رز فلوریبوندا حاصل می شوند. Grandifloras رب انار شکوفه تولید می کند که روی بوته های بلند و مقاوم رشد می کنند. از دیگر کلاس‌های رزهای مدرن می‌توان به رزهای کوهنوردی اشاره کرد که ساقه‌های باریک آن‌ها را می‌توان برای بالا رفتن از تراس‌ها آموزش داد.

گل رز بوته ای که به بوته های بزرگ تبدیل می شود. و گل های رز مینیاتوری که گیاهانی به اندازه کوتوله هستند که شکوفه های ریز دارند. در مجموع هزاران گونه قابل شناسایی گل رز در آن دسته و سایر طبقات وجود دارد.

بیشتر گونه‌های این جنس دارای خوشه‌های متراکم از گل‌های آبی، سفید، زرد یا صورتی هستند که در  لباس بلوچی بدون برگ قرار دارند. گل های برخی از گونه ها بوی مشکی دارند. برگها بلند و باریک هستند و از یک پیاز زیرزمینی بیرون می آیند. میوه یک کپسول است.

سنبل انگور، (جنس Muscari)، سرده ای از حدود 50 گونه از گیاهان چند ساله پیازدار کوچک (خانواده Asparagaceae، سابقا Hyacinthaceae) بومی منطقه مدیترانه. سنبل‌های انگور اغلب به عنوان گیاهان زینتی باغچه‌ای کاشته می‌شوند. برخی از گونه های کشت شده به راحتی طبیعی می شوند و می توانند علف های هرز شوند.

 

 • منابع:
  1. Major species and hybrids of black rose
 • تبلیغات:
  1. فروش انواع دانه تره مرغوب
  2. دستگاه بازیافت پلاستیک
  3. انواع پارچه کرپ
  4. خرید و فروش سطل پلاستیکی بنایی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.