پیدا شدن سنگ مرمریت عجیب در معادن ارسنجان

معدن سنگ مرمر کاراراتعداد زیادی ذخایر غنی از ذخایر مرمر در جهان وجود دارد.

معروف ترین و با ارزش ترین سنگ مرمر سفید است که در توسکانی در مجاورت کارارا استخراج می شود. رسوبات سنگ پریان از سایه های زرد در یونان واقع شده است.

سنگ مرمریت ارسنجان یکی از با کیفیت تریم سنگ ها می باشد که در ساختمان سازی بسیار پر کاربرد می باشد.

استخراج معادن در کوبا، نروژ و فرانسه انجام می شود. در ایالات متحده آمریکا، ذخایر سنگ مرمر قابل توجهی در آپالاچیان، در آفریقای جنوبی – در ناتال واقع شده است.

استخراج جزئی سنگ شگفت انگیز در روسیه تولید می شود. اینها نهشته های Kibik Kordon، Pershinskoye و Koelga هستند که در مناطق اورال شرقی واقع شده اند.

سنگ مرمر همچنین در یاکوتیا جنوبی، در قلمرو ایرکوتسک و در قلمرو شبه جزیره کولا یافت شده است، اما توسعه آن عملاً تسلط پیدا نکرده است.

ستگ

کشورهای شرقی CIS گرجستان، ارمنستان و ازبکستان سرشار از ذخایر مرمر هستند. نمونه‌های سیاه، قهوه‌ای و صورتی غنی از نهشته‌های ایجوان، خورویراب و آگروان واقع در خاک ارمنستان است.

سنگ خاکستری و قرمز در ذخایر Salieti و Molitskoye گرجستان استخراج می شود. ازبکستان دارای ذخایر زیادی از رنگ های مرمر منحصر به فرد است.

کانسار گزگان به دلیل تولید سنگ مرمر صورتی و کرم رنگ و کانسار امان کوتان برای بلورهای بزرگ خاکستری و صورتی شناخته شده است.

نمونه‌های منحصربفردی از سنگ مرمر سفید ریزدانه که گوهرشناسان در موقعیتی بالاتر از کارارا قرار داده‌اند، در کانسار مالگوزار استخراج می‌شوند.

در اوکراین، کریمه، Transcarpathia و منطقه دونتسک به دلیل ذخایر سنگ مرمر مشهور هستند.

رومیان باستان سعی داشتند از سنگ مرمر برای ساختن خانه های خود استفاده کنند.

دلیل این امر نه تنها قابلیت اطمینان و ظاهر زیبای آن بود، بلکه این اعتقاد نیز بود که این سنگ از خانه در برابر نیروهای شیطانی و بدبختی محافظت می کند.

در هند، سنگ مرمر هنوز هم جایگاه ویژه ای دارد. در هر خانواده ای، چه ثروتمند و چه فقیر، می توانید حداقل یک تکه سنگ مرمر پیدا کنید که رسانایی برای برقراری ارتباط با روحیه خوب به حساب می آید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.