مواد و روش های تهیه لیمو عمانی و کپسوله سازی آن

هدف از این تحقیق توسعه یک روش کپسوله سازی لیمو عمانی فله ای برای ریزپوشانی کردن ترکیبات آنتی اکسیدانی عصاره غنی شده لیپیا سیتریودورا به دست آمده با استخراج به کمک مایکروویو، با هدف به حداکثر رساندن بازده فرآیند، درجه کپسوله کردن ترکیبات فعال زیستی و همچنین بازیابی آنها پس از آن بود.

پردازش با استفاده از مالتودکسترین و اینولین به عنوان مواد دیوار. فیتوکمیکال‌ها توسط کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا همراه با طیف‌سنج جرمی زمان پرواز توسط پلت‌فرم تحلیلی رابط الکترواسپری (HPLC-ESI-TOF) که اطلاعات فردی در مورد رفتار ترکیبات در طول فرآیند کپسوله‌سازی ارائه می‌دهد، بررسی شدند.

بهینه‌سازی خشک پاششی با استفاده از یک RSM بر اساس لیمو عمانی ورقه ای طراحی مرکب مرکزی 22 (CCD) با 12 آزمایش انجام شد که در آن متغیرهای مستقل دمای هوای ورودی و نسبت نمونه: عامل کپسول‌کننده بودند، در حالی که بازده فرآیند، کارایی کپسول‌سازی و بازیابی مواد شیمیایی گیاهی بودند. به عنوان پاسخ تنظیم کنید.

L. citriodora با مهربانی توسط Monteloeder (آلیکانته، اسپانیا) تهیه شد و برگهای آنها آسیاب شده و در دمای اتاق محافظت شده از نور و رطوبت نگهداری شد. عوامل کپسوله کننده، MD (20 معادل دکستروز) و IN، توسط Fagron (بارسلونا، اسپانیا) خریداری شدند.

ترکیبات استاندارد: اسید لوگانیک، ورباسکوزید، کامفرول-3-O-گلوکوزید، لیمو عمانی تازه و آپیژنین توسط سیگما آلدریچ (Steinheim، آلمان)، Extrasynthese (Genay Cedex، Francia) یا Fluka (Steinheim، آلمان) ارائه شد.

علاوه بر این، آب توسط یک سیستم Milli-Q از Millipore (بدفورد، MA، ایالات متحده آمریکا) تصفیه شد و اتانول برای فرآیند استخراج از مواد شیمیایی VWR (Radnor، PA، ایالات متحده آمریکا) به دست آمد.

آنالیزهای HPLC-ESI-TOF-MS با استفاده از استونیتریل درجه کروماتوگرافی لیمو عمانی ارائه شده توسط مواد شیمیایی فیشر (Waltham, MA, USA) انجام شد در حالی که اسید فرمیک از Sigma-Aldrich تهیه شد. روش‌های استخراج برای اهداف تحلیلی با استفاده از اسید استیک به‌دست‌آمده از سیگما آلدریچ و متانول LC-MS (شیمیایی‌های فیشر، والتام، MA، ایالات متحده آمریکا) انجام شد.

یک روش استخراج به کمک مایکروویو (MAE) به منظور دستیابی به عصاره غنی شده از برگ استفاده شد. یک سیستم Multiwave 3000 SOLV (Anton Paar، Graz، اتریش) به همان روشی که قبلا توسط Leyva-Jimenez و همکارانش توضیح داده شد، استفاده شد. [19]. شرایط مورد استفاده 113 درجه سانتی گراد، 42 درصد اتانول و 22 دقیقه استخراج با هدف دستیابی به حداکثر بازیابی ترکیبات قطبی از برگ L. citriodora بود.

 

  • منابع:
    1. Materials and Methods of making omani lemon
  • تبلیغات:
  1. اخذ نمایندگی آبلیمو 1 لیتری شیشه ای

  2. باربند وانتی که از لوله پلیکا ساخته شده است!

  3. فروشگاه فروش دستگاه صنعتی سبزی خردکن

  4. قیمت عمده سطل پلاستیکی در اصفهان

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.