مردی که 10 کیلو سس پاپریکا را در عرض نیم ساعت می خورد

برای تهیه سس پاپریکا، فلفل را در فر تفت دهید، در بسته نان بگذارید خنک شود، سپس پوست آن را بگیرید، دانه ها، ساقه آن را جدا کنید و به صورت ورقه ای تقسیم کنید.

یک نوار فلفل را خرد کنید، آن را به سس مایونز (در خانه تهیه شده، یا در شیشه آماده) اضافه کنید و آن را با مقدار زیادی پاپریکا شیرین یا تند مزه دار کنید.

سس مایونز را که در یک کاسه کوچک جمع آوری شده و با چند نوار فلفل بوداده تزئین شده سرو کنید.

گوشت خوک یا بره کبابی را فصل کنید.

این پودر فلفل قرمز نیست. می تواند شیرین، قوی، تند یا دودی باشد.

در آشپزخانه از بسیاری جهات کاهش یافته است. نام آن پاپریکا است ، با «c» یا «k» هر کدام که شما ترجیح می دهید.

ادویه ای که از برخی گیاهان از تیره فلفل دلمه ای و به ویژه برخی از انواع فلفل ها (در واقع فلفل ها همه یکسان نیستند ) و فلفل چیلی (که برای ثبت، طول عمر را افزایش می دهد و همچنین بسیار زیاد ) به دست می آید.

ربطی به تاباسکو، معروف ترین سس تند دنیا هم ندارد.

وقتی صحبت از داغ شد، بیایید فوراً یک چیز را فاش کنیم: در دستور العمل های سنتی مجارستان، سرزمین مادری پاپریکا، این ادویه، ملکه گولاش به هیچ وجه تند نیست. در هر صورت، پاپریکا “قوی” وجود دارد.

یا دودی ، که اخیراً در مورد آن صحبت کردیم و در اسپانیا با نام pimentón ahumado شناخته می شود ، با طعم بی نظیرش بر بسیاری از دستور العمل های اسپانیایی غالب است.

سس پاپریکا

در سایر نقاط جهان، پاپریکا معمولاً در انواع شیرین و تند آن یافت می شود.

در ایتالیا، در هر صورت، اصطلاح “پاپریکا” (که در واقع با “ج” نوشته می شود!) نشان دهنده شیرینی است.

این به شکل پودر قرمز تیره با طعمی ظریف، شیرین و مبهم تند و احتمالاً بسیار کمی تلخ است، اما بسته به نوع فلفل دلمه ای استفاده شده (یا هر ترکیبی) و نحوه استفاده ، کم و بیش شیرین و کم و بیش تند است.

برای کار کردن، به ویژه در مورد وجود یا عدم وجود دانه و رگبرگ میوه خشک و پودر شده.

چیزی که پاپریکا را از پودر فلفل قرمز (و احتمالاً پاپریکای شیرین از پاپریکای قوی) متمایز می کند، پوسته کردن است، یعنی لحظه ای که در آن میوه فلفل دلمه ای بریده می شود و از جفت و دانه های چسبیده محروم می شود.

در ایتالیایی Capsicum، جستجویا جنس سبزی (بخشی از خانواده Solanaceae، بادمجان و گوجه فرنگی) که به عنوان “pepperoncino” شناخته می شود، اما فلفل را نیز شامل می شود.

جفت فلفلی چیست ؟ غشای سفید داخلی که دانه ها را به پالپ متصل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.