لامپ زنون برای ام وی ام 315 فاصله های خیلی دور را در شب روشن می کند

HID (تخلیه با شدت بالا) یا لامپ تخلیه گاز با شدت بالا یک اصطلاح فنی برای قوس الکتریکی است که منبع نور در لامپ زنون برای ام وی ام 315 است.

شدت بالای قوس به دلیل تبخیر نمک ها در محفظه (فلاسک) اتفاق می افتد.

این “لامپ های تخلیه” نور بسیار بیشتری نسبت به یک لامپ هالوژن تنگستن برای یک وات معین تولید می کنند.

لامپ زنون یک لامپ متال هالید حاوی گاز ” زنون ” است (Xe، عدد اتمی 54 در جدول عناصر شیمیایی D.I. مندلیف).

استفاده از گاز زنون به این دلیل است که وقتی چنین لامپی روشن می شود، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به سطح روشنایی لازم می رسند.برخلاف لامپ های خیابانی زنون که از گاز آرگون استفاده می کنند و می توانند در چند دقیقه به پایداری دست پیدا کنند.

لامپ

لامپ های زنون خودرو فقط با سوکت های زیر موجود است: D 1 S ,D 1 R ,D 2 S ,D 2 R ,D 3 S ,D 3 R ,D 4 S و D 4 R.

پیشوند D به معنای تخلیه (به انگلیسی ” گاز تخلیه است”)، سپس عدد به معنی نوع پایه است، حرف در انتها به معنای نوع اپتیکی است که در آن لامپ استفاده می شود: لامپ S برای چراغ های جلوی نوع پروژکتور، R- برای چراغ های جلو بازتابنده.

مزایا :

1. ایمنی بالا: لامپ زنون در مقایسه با لامپ هالوژن دارای روشنایی و شار نور بالاتری است، 3000 lm و 90 mcd / m2 برای لامپ زنون در مقابل 1400 lm و 30 mcd / m2 برای لامپ هالوژن. تحقیقات تأیید می‌کند که راننده‌ای که خودرویی مجهز به چراغ‌های جلوی زنون دارد، نسبت به چراغ‌های هالوژن واکنش بسیار سریع‌تر و دقیق‌تری دارد.

2. لامپ های زنون کارایی و کارایی بیشتری دارند: لامپ هالوژن H9 قادر به ارائه 2100-2500 لومن در 70 وات و 13.2 وات است، در حالی که لامپ زنون D2S 3200 لومن در 35 وات ارائه می دهد، بنابراین مصرف سوخت و انتشار گاز CO2 را کاهش می دهد.

3. دوام : عمر متوسط ​​یک لامپ زنون حدود 2000 ساعت است، در حالی که برای یک لامپ هالوژن 700-800 ساعت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.