سیب برای آسم و عملکرد ریوی

مصرف سیب با آسم ارتباط معکوس دارد و همچنین به طور مثبت با سلامت کلی ریوی مرتبط است. در یک مطالعه اخیر که شامل 1600 بزرگسال در استرالیا بود، مصرف سیب و گلابی با کاهش خطر آسم و کاهش حساسیت برونش همراه بود، اما مصرف کل میوه و سبزیجات با خطر یا شدت آسم ارتباط نداشت.

آنتی اکسیدان های خاص، مانند ویتامین E، ویتامین C، رتینول و بتا کاروتن، با آسم یا حساسیت بیش از حد برونش ارتباطی نداشتند. قبلاً مشخص شده بود که مصرف سیب و همچنین مصرف سلنیوم با آسم کمتری در بزرگسالان در بریتانیا مرتبط است. این مطالعه نزدیک به 600 فرد مبتلا به آسم و 900 فرد بدون آسم را در مورد رژیم غذایی و سبک زندگی مورد بررسی قرار داد. همچنین قیمت سیب قرمز را می توان از اینترنت جستجو کرد.

کل مصرف میوه و سبزیجات با آسم ارتباط ضعیفی داشت و مصرف سیب رابطه معکوس قوی تری با آسم نشان داد. این اثر اخیر در افرادی که حداقل دو سیب در هفته مصرف می‌کردند واضح‌تر بود. مصرف پیاز، چای و شراب قرمز با بروز آسم ارتباطی نداشتند، که نشان دهنده اثر مفید فلاونوئیدهای سیب است.

ویتامین C و ویتامین E با بروز آسم همبستگی نداشتند و مصرف کاروتن ضعیف، اما مثبت، با آسم مرتبط بود. در مطالعه فنلاندی که شامل 10000 مرد و زن بود، مصرف سیب و پرتقال هر دو با کاهش بروز آسم مرتبط بودند. مصرف فلاونوئید به طور کلی با خطر کمتر آسم همراه بود و این ارتباط عمدتاً به کوئرستین، هسپریتین و نارینگنین نسبت داده شد.

سایر میوه ها و سبزیجات، مانند پیاز، گریپ فروت، کلم سفید و آب میوه ها با کاهش خطر ابتلا به آسم مرتبط نیستند. قیمت روز سیب خشک سیاه در تمامی مناطق یکسان بوده و نسبت به رقیبان خود باصرفه تر است.

در مطالعه ای بر روی بیش از 13000 بزرگسال در هلند، مشخص شد که سیب ممکن است بر عملکرد ریه تأثیر مفیدی بگذارد. مصرف سیب و گلابی با عملکرد ریوی ارتباط مثبت و با بیماری مزمن انسدادی ریه ارتباط منفی داشت. مصرف کاتچین همچنین با عملکرد ریوی و ارتباط منفی با بیماری مزمن انسدادی ریه همراه بود، اما هیچ ارتباطی بین چای، منبع اصلی کاتچین، و بیماری مزمن انسدادی ریه وجود نداشت. مطالعه ای روی تقریباً 2500 مرد میانسال (45 تا 59 سال) ولزی نیز تأثیر مفید مصرف سیب را بر عملکرد ریه نشان داد.

عملکرد ریه به عنوان حجم بازدم اجباری (FEV) در یک ثانیه اندازه‌گیری شد و با مصرف مرکبات، آب میوه/ کدو، و سیب همبستگی مثبت داشت. با این حال، ارتباط با مرکبات و آب میوه / کدو حلوایی پس از تنظیم برای سیگار کشیدن اهمیت خود را از دست داد.

مصرف سیب پس از در نظر گرفتن عوامل مخدوش کننده احتمالی مانند سیگار کشیدن، شاخص توده بدنی، طبقه اجتماعی و ورزش، ارتباط مثبتی با عملکرد ریه داشت. شرکت‌کنندگانی که پنج یا بیشتر سیب در هفته مصرف می‌کردند، نسبت به افرادی که سیب مصرف نمی‌کردند، FEV به میزان قابل‌توجهی 138 میلی‌لیتر داشتند.

  • منابع:
    1. Asthma and pulmonary function
  • تبلیغات:
  1. آیا دستگاه پیش روی می تواند یک عدس را آبگیری نماید؟

  2. استفاده از بذر بادمجان در ترشی

  3. ماجرای زنی با صورت پوشیده در خیابان چه بود!!!

  4. فروش اتصالات پلی اتیلن | توزیع و پخش ارزان ترین لوله در تهران

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.