زیتون پروده فله ای که موجب مرگ پیرزن ۷۳ ساله شد

محتوای ویتامین و مواد معدنی را در نظر بگیرید. اگر به دنبال افزایش مصرف آهن خود هستید، زیتون سیاه بهترین راه حل است. یک وعده غذایی حدود 3 میلی گرم از این ماده معدنی را به بدن می رساند، که به معنای حدود 40 درصد از 8 میلی گرم مورد نیاز مردان در روز است و حدود 18 درصد از 18 میلی گرمی که زنان باید روزانه داشته باشند.

آهن به انتقال اکسیژن در بدن شما کمک می کند و به تولید انرژی کمک می کند. یک وعده زیتون سبز حاوی 0.5 میلی گرم آهن است. با تقریباً 4 میلی گرم در هر وعده زیتون پرورده فله که در آن از زیتون سبز استفاده شده، بیش از دو برابر زیتون سیاه حاوی ویتامین E است.

این 4 میلی گرم معادل یک چهارم 15 میلی گرمی است که بزرگسالان در روز نیاز دارند. ویتامین E به محافظت از سلول های شما در برابر آسیب کمک می کند. هر دو گونه تقریباً مقدار یکسان ویتامین A را تأمین می کنند، یک ماده مغذی ضروری برای سلامت چشم، پوست و استخوان.

زیتون

سدیم یکی از معایب زیتون است و نمک زمانی که زیتون ها در کنسرو، بطری یا آب نمک هستند به آن اضافه می شود. طبق انجمن قلب آمریکا، یک وعده زیتون سیاه حاوی 735 میلی گرم سدیم است که تقریباً نیمی از 1500 میلی گرمی است که باید روزانه خود را به آن محدود کنید.

زیتون سبز بیش از یک روز ارزش دارد و در هر وعده 1556 میلی گرم سدیم دارد. سدیم بیش از حد به فشار خون بالا کمک می کند، که خطر ابتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی مانند حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.

سالم‌ترین نوع زیتون به اهداف سلامتی شما بستگی دارد، اگرچه هر دو منبع غنی از چربی‌های تک غیراشباع سالم هستند. اگر به دنبال کاهش مصرف چربی های اشباع شده خود هستید، زیتون سیاه انتخاب کمی بهتر است. اگر می‌خواهید مصرف ویتامین E خود را افزایش دهید، زیتون سبز گزینه سالم‌تری نسبت به همتایان سیاه خود است.

افرادی که نیاز به محدود کردن مصرف سدیم خود دارند، باید زیتون را تنها به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود بسازند، اما زیتون سیاه بهترین گزینه زمانی است که آن را در یک وعده غذایی یا دستور غذا بگنجانید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.