دستکش جراحی دیسپومد و یا دستکش جراحی مدی اسمارت توصیه پزشکان باتجربه برای جراحی!

هنگام انجام معاینه داخل دهانی، برای ایمنی پزشک و همچنین کودک، باید از دستکش جراحی بدون پودر استفاده شود. تراز دندان ها (ظاهر طبیعی و اصطلاحات در شکل 2.6 آورده شده است) و انسداد فک پایین را می توان با استفاده از دستورالعمل های شکل 2.4 ارزیابی کرد. رویش، فاصله و جهت دندان ها و ساختار و نسبت زبان نیز قابل مشاهده است.

حرکت زبان را می توان با استفاده از آبنبات چوبی تشویق کرد و از کودک خواست آن را در حالی که آن را در بالا، پایین و در دو طرف دهان کودک قرار می دهید، لیس بزند. وقتی ارزیابی را کامل کردید، حتما به کودک اجازه دهید آبنبات چوبی داشته باشد!

ساختار کام سخت را می توان با استفاده از یک نور قلم کوچک بررسی کرد و به ویژگی های شکل 2.4 با اشاره به مدل ارائه شده در شکل 2.7 اشاره کرد. پزشک باید به ویژه برای علائم شکاف زیر مخاطی کام (شکل 2.8) و وجود یک uvula (شکل 2.9) هوشیار باشد. این علائم شامل ظاهر سفید رنگ کام نرم و فرورفتگی در آن ناحیه است که با لمس ورقه قابل لمس است.

برای لمس پرده، پشت سر کودک بایستید و سر او را روی شما قرار دهید، در حالی که انگشت دستکش جراحی دیسپومد دار را در امتداد خط وسط کام از برجستگی آلوئولی به سمت پرده حرکت می دهید. این یافته ها نیاز به ارزیابی بیشتر ساختارهای ولوفارنکس را نشان می دهد. عملکرد ولوم را می توان با درخواست از کودک برای حفظ /a/ و سپس ایجاد تکرارهای کوتاه /a/-/a/، همانطور که در شکل 2.4 نشان داده شده است، مشاهده کرد.

انجام این ارزیابی ها بر روی کودکان کمتر از 3 سال به دلیل دشواری آنها دستکش جراحی مدی اسمارت معاینه داخل دهانی و همچنین دشواری آنها در تقلید صداهای دستوری دشوار است. برای کمک به کودکان خردسال در معاینه داخل دهانی، پزشک می‌تواند به کودک اجازه دهد که از نور استفاده کند تا ابتدا به دهان والدین نگاه کند و سپس نور را روی دست خود بتاباند تا ببیند که آسیبی ندارد.

می‌توانید از بچه‌ها بخواهید که دهانشان را باز کنند تا بتوانید ببینید که صبحانه چه خورده‌اند یا ببینید آیا فیل‌هایی ( اسب آبی، دایناسور، غول‌پیکر) در آنجا وجود دارد یا خیر. استفاده از عروسک ها نیز می تواند مفید باشد.

کودک و عروسک می توانند به نوبت دهان خود را با کودکی که SLP بازی می کند به روی عروسک باز کنند. اگر کودک همچنان از گذاشتن دستکش جراحی پودری خودداری می کند، بهتر است به کار دیگری ادامه دهید و زمانی که کودک در طول مداخله شما را بهتر شناخت، دوباره سعی کنید.

 • منابع:
  1. sterile surgical gloves or individual finger stalls also recommended.
 • تبلیغات:
  1. براق کردن کاشی آشپزخانه با استفاده از روغن موتور
  2. خرید مستقیم براق کننده قلع
  3. مرجع پخش پمپ آبیاری باغ
  4. مرکز پخش نرمه گندله سنگ آهن

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.