خیاطی با شال مبل بافتنی لباس عروس زیبایی برای دخترش دوخت

قبل از اینکه شخصاً با گالینا خملوا ملاقات کنم، فقط می دانستم که او روس است و توری زیبایی می بافد. انتظار داشتم یک نوع مادربزرگ عاقل و مهربان داشته باشم. در عوض، یک تاجر سرسخت با زبانی تیز، عقاید قوی و قلبی بسیار سخاوتمند پیدا کردم.

گالینا، که در روسیه استالینیستی بزرگ شده است، امروز در فورت کالینز در خانه ای شبیه به کلبه هانسل و گرتل زندگی می کند.

در حین تولید یک کارگاه ویدئویی در مورد شال مبل بافتنی اورنبورگ بود که با گالینا آشنا شدم و به ارادت او به توری اورنبورگ و زنانی که آن را می‌بافند پی بردم.

گالینا تا حد زیادی مسئول مستندسازی و کمک به حفظ بافت توری سنتی اورنبورگ است. شال‌های اورنبورگ که به عنوان «تارهای گوسامر» شناخته می‌شوند، از دست‌کاری بزهای اورنبورگ بافته می‌شوند. اگرچه اندازه شال ها به اندازه 4 فوت در هر طرف است، اما به اندازه کافی خوب است که از طریق حلقه ازدواج کشیده شود. (به من اعتماد کنید، من گالینا را دیده ام که این کار را انجام داده است.) داستان پشت شال ها جذاب است.

شال

این شال‌ها هر چند ضعیف به نظر می‌رسند، برای دهه‌ها از صنعت کلبه در روستاهای روسیه پشتیبانی می‌کردند. تمام روستاها برای صادرات شال می بافتند و کمک هزینه اندکی که دولت اتحاد جماهیر شوروی به بافنده ها می داد برای تامین هزینه های یک خانواده کافی بود. قابل توجه است که هیچ الگوی نوشتاری وجود نداشت.

زنان نقوش توری را حفظ می‌کردند و آن‌ها را به دختران، نوه‌ها و خواهرزاده‌هایشان منتقل می‌کردند که قبلاً یاد گرفته بودند که چگونه نخ‌های بسیار ظریفی را برای شال‌ها در سنین پایین بچرخانند.

ده مورد از این نقوش توری اورنبورگ وجود دارد که همگی با نام‌های بازیگوشی مانند “پنجه موش” و “توت فرنگی بزرگ” هستند. در کلاس آینده خود Interweave @ Home، گالینا همه چیز را در مورد این نقوش به شما آموزش می دهد.

شما یاد خواهید گرفت که آنها چیست و چگونه آنها را برای ایجاد شال های خیره کننده ترکیب کنید. دانش‌آموزان یک نمونه توری کوچک را تکمیل می‌کنند و سایر تکنیک‌های ساخت شال مانند «پیوند روسی» را یاد می‌گیرند (که اصلاً پیوند نیست، اما انجام آن فوق‌العاده جالب و آسان است).

لطفاً در 15 یا 17 مارس برای یک کلاس زوم 3 ساعته به گالینا بپیوندید. دانش آموزان یک پی دی اف از تمام 10 موتیف و نمودار تمرین و همچنین الگوی سمپلر دریافت خواهند کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.