تأثیر پودر گوشت و استخوان بر افزایش فسفر بدن

فسفر(P) یکی از سه عنصر درشت مغذی ضروری برای رشد و نمو سالم گیاهان است. در شرایط فعلی اقتصادی و تکنولوژیکی، ذخایر سنگ فسفات طبیعی (منبع اصلی کودهای فسفر معمولی) 18 میلیارد تن تخمین زده می شود و ممکن است طی 50 تا 100 سال آینده تخلیه شود بنابراین، جایگزین‌های ارزان‌تر و ایمن‌تر از نظر زیست‌محیطی جستجو می‌شوند.

یکی از راه حل ها استفاده از ضایعات آلی ، از جمله پودر گوشت دامی به عنوان منبع مواد مغذی برای گیاهان است. پودر گوشت و استخوان در طی فرآوری مواد خام حیوانی به دست می‌آید و شامل ضایعات کشتارگاهی است که برای مصرف انسان در نظر گرفته نمی‌شود مانند سر، سم، خون، چربی، پر، استخوان و قلوه.

این محصولات فرعی حدود 30 درصد از وزن زنده حیوان را تشکیل می دهند. برای سال‌ها، MBM در تولید خوراک دام با پروتئین بالا استفاده می‌شد. با این حال، اتحادیه اروپا ممنوعیت استفاده از پروتئین حیوانی فرآوری شده در رژیم غذایی گاو، طیور و خوک را برای کنترل آنسفالوپاتی اسفنجی شکل گاو (BSE) معرفی کرد.

بنابراین، روش های دیگری برای دفع فضولات حیوانی باید توسعه می یافت. پودر جوجه خوراک دام را می توان برای مصارف کشاورزی استفاده کرد زیرا سرشار از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد گیاه است، مانند نیتروژن (N)، فسفر و کلسیم (Ca) و همچنین ریز مغذی ها و مواد آلی.

در مقایسه با کود، MBM حاوی چهار برابر نیتروژن، ده برابر فسفر بیشتر و هشت برابر کلسیم بیشتر بر اساس ماده خشک (DM) است. با این حال، مقدار آن در پتاسیم (K) و منیزیم (Mg) کمتر است.

برای بهبود بازیافت فسفر توصیه می شود که از MBM به جای یا علاوه بر کودهای معدنی معمولی استفاده شود. همچنین می تواند جایگزین کود دامی در مزارع ارگانیک شود که از دام نگهداری نمی شود. استفاده از MBM در کشاورزی از نظر زیست محیطی قابل توجیه است زیرا بازیافت مواد مغذی از زباله های آلی به حفظ منابع تجدید ناپذیر کمک می کند.

از نقطه نظر پایداری، استدلال های قوی برای بازیافت مواد مغذی، از جمله استفاده از منابع غذایی ارگانیک در کشاورزی وجود دارد.
فرضیه تحقیق فرض می کند که MBM منبع خوبی از فسفر برای محصولات است.

مقدار فسفر موجود در خاک را افزایش داده و PH خاک را تثبیت می کند. این فرضیه در طول یک آزمایش مزرعه ای طولانی مدت شامل کشت مهم ترین گونه های زراعی از نظر اقتصادی مورد آزمایش قرار گرفت. فرض بر این بود که پودر گوشت ماهی می تواند جایگزین کودهای معدنی P معمولی شود.

هدف از این مطالعه بررسی اثر MBM اعمال شده در سه دوز بر میزان فسفر و جذب ذرت سیلویی، گندم زمستانه و دانه روغنی زمستانه کلزا بود. محتوای و تعادل فسفر موجود در خاک؛ و pH خاک این مطالعه بخشی از تحقیقات طولانی مدت (یک آزمایش مزرعه ای شش ساله) است که به بررسی تأثیر پودر گوشت طیوری بر اجزای عملکرد، ترکیب شیمیایی محصولات و ویژگی های انتخابی خاک می پردازد.

نتایج مربوط به عملکرد و کیفیت کلزای زمستانه ; بازده و محتوای نیتروژن ذرت سیلو، گندم زمستانه و دانه روغنی کلزا. و تعادل نیتروژن خاک قبلاً منتشر شده است.

  • منابع:
    1. The Effect of Meat and Bone Meal (MBM) on Phosphorus (P) Content and Uptake
  • تبلیغات:
  1. تاریخچه مختصری از کلوچه سنتی

  2. فروشنده بزرگ فلفل دلمه قرمز چهار پر

  3. صادرکننده بهترین رسوب بر شیرآلات

  4. قیمت فروش براق کننده کاشی سرامیک

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.